Нові дослідження показують, що добавки омега-3 можуть допомогти уповільнити ефект старіння, пригнічуючи пошкодження і підвищуючи захист клітин під час і після стресу. До такого висновку прийшли вчені з Університету штату Огайо (США).

Фахівці виявили, що щоденні добавки, що містять 2,5 грама поліненасичених жирних кислот омега-3 (найвища з протестованих доз), найкраще допомагали організму протистояти руйнівному впливу стресу. З’ясувалося, що в організмі учасників експерименту, які приймали омега-3 додатково, вироблялося менше кортизолу (гормону стресу) і прозапального білка під час стресової ситуації.

Іншими словами, омега-3 жирні кислоти виявилися здатні збільшувати стресостійкість і знижувати протизапальну активність на клітинному рівні, які вважаються одними з головних факторів старіння, пише MedicalXpress. Цікаво те, що такий ефект спостерігався не тільки у здорових людей, а й людей із зайвою вагою, які ведуть малорухливий образ.

Читайте також:  Профілактика недоумства: здорова дієта не така сильна, як ці 3 фактори

“Отримані дані свідчать про те, що додавання омега-3 – це відносно проста зміна, яку люди можуть зробити, щоб розірвати замкнуте коло зі стресу і негативних наслідків для здоров’я”, – розповіла провідний автор роботи Аннеліз Медісон. Результати дослідження були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News