Заморожені дари природи можуть містити на 50% більше вітамінів і мінералів, ніж свіжі рослинні продукти, куплені на ринку, показало дослідження.

Вчені з’ясували, що заморожені фрукти і овочі можуть бути корисніше свіжих, придбаних в роздробі, передає CNN з посиланням на доводи фахівців Інституту здоров’я рослин при Університеті штату Північна Кароліна.

За словами дослідників, фрукти і овочі, призначені для заморозки, як правило збираються в період їх максимальної зрілості, і в них в цей момент міститься висока концентрація корисних нутрієнтів. Плоди, призначені для торгівлі в свіжому вигляді, часто збирають в нестиглому вигляді – це робиться з розрахунком на подальшу логістику: фрукти і овочі повинні витримати перевезення і зберігання. Вітамінів і мінералів в таких плодах менше, ніж в заморожених, констатують експерти.

Читайте також:  Лікар попереджає, що спека може спровокувати смертельне захворювання

«Зібрані на піку зрілості плоди для подальшої заморозки можуть містити на 10%-50% більше поживних речовин, ніж фрукти з ринку», – наводиться їх думку в репортажі CNN.

Фахівці порадили самостійно готувати заморожену продукцію з літніх дарів природи. Вони підкреслили, що заморозка є кращим способом зберегти в овочах і фруктах вітаміни та інші цінні мікроелементи, які проявляють свої корисні властивості та після розморожування.

Раніше експерти назвали несподівану небезпеку найпопулярнішої в Україні ягоди.

Джерело: МедікФорум