Настало літо і головна пора відпусток. Кожна жінка мріє про те, щоб назавжди позбутися від небажаної рослинності на обличчі і тілі, а також від проблеми врослого волосся і подразнень.

Якщо вам набридла бритва або віск і ви давно шукали альтернативу, то пора розглянути такий метод, як лазерна епіляція. Ми підготували питання, які найбільше цікавлять наших читачів. І дали на них відповіді.

1) Багато хто говорить, що лазером видаляти волосся шкідливо. Чи так це? Наскільки безпечна дана процедура?

Стереотипи ніколи не з’являються на порожньому місці: лазерне обладнання минулого мало свої недоліки. У міру еволюції технологій апарати ставали все більш безпечними і вже не могли призводити до опіків шкіри в невмілих руках фахівця.

Питання безпеки процедури досі одні з найпопулярніших. Виникають, звичайно, і абсолютно безглузді. Наприклад, запитують, чи не буде раку шкіри після процедури. Шанс його виникнення не вище, ніж ймовірність отримати рак мозку після розмови по мобільному телефону.

На сьогоднішній день все ще сильно поширені олександритові лазери (попереднього покоління): з ними вище ризик отримання опіку. Фахівець, який працює з таким обладнанням, повинен володіти дуже високою кваліфікацією і великим досвідом.

У MODGLAM використовуються сучасні лазери, нашкодити ними неможливо. Детальніше за посиланням modglam.com.ua

2) У чому перевага лазерної епіляції в порівнянні з іншими методами, наприклад, з депіляцією воском?

Лазерна епіляція знайшла заслужену популярність завдяки тому, що вона об’єднала переваги наявних способів епіляції і втратила їх недоліків.

Воскова епіляція — це завжди боляче, вона вимагає відрощуючи волосся і, що найнеприємніше, гарантовано призводить до утворення врослого волосся, видалення яких залишаться плями або шрами. Підсумок: ви терпите біль, потім 1-3 тижні ходите з гладкою шкірою, потім 2 тижні відрощуєте волосся-і знову по колу.

Лазерна епіляція не вимагає відрощування, а пройдений курс безболісних процедур дозволяє забути про рослинність на роки!

3) У деяких салонах все-таки просять волосся відрощувати. Як правильно підготуватися до процедури лазерної епіляції?

Відрощувати волосся перед процедурою лазерної епіляції просять, як правило, ті, хто використовує або старе обладнання, або не дозволяє проводити процедуру швидко. Так лікар може бачити, де волосся є, і обробляти саме ці ділянки, що дозволяє економити значну частину часу під час процедури, а також допомагає зберегти ресурс цього лазера (кількість спалахів у них не є нескінченним, і всі апарати вимагають регулярного і недешевого обслуговування).

Досвідчений лікар може проепілювати все тіло всього за годину. Більш того, коли шкіра гладко поголена, значно знижуються неприємні відчуття під час процедури.

Дотримуйтеся наступних правил:

 • Збривайте волосся так, щоб не утворювалися порізи, на пошкодженій або роздратованій шкірі застосовувати лазер не можна.
 • Не загоряйте 2 тижні до і після процедури, навіть якщо в іншому салоні або медичному центрі вам пообіцяли, що можна відразу засмагати і робити процедуру на свіже засмага, ми не рекомендуємо це пробувати на собі. Реакція шкіри у всіх різна
 • За 2-3 тижні до початку курсу лазерної епіляції потрібно перестати будь-яким чином висмикувати волосся: під час процедури фолікул повинен бути здоровий, і волосся в ньому має бути (хоч і сбрите на рівні шкіри)
 • Перед приходом в медичний центр не наносіть на ділянки шкіри, де буде проводитися процедура, ніяких лосьйонів і кремів.
 • Обов’язково необхідно ознайомитися зі списком протипоказань, при яких процедуру проводити не можна.

4) Правда чи ні, що будь-які методи видалення волосся призводять до їх більш активного росту в зоні видалення? Чи відноситься це до лазерної епіляції?

Це один з найбезглуздіших міфів про боротьбу із зайвим волоссям. На інтенсивність росту волосся і їх кількість впливає тільки ваш гормональний фон. Він може змінюватися в залежності від життєвої ситуації. В період вагітності і грудного вигодовуючи практично всі жінки помічають, що волосся стає більше. Це відбувається саме тому, що змінюється гормональний фон, точно так само, як це відбувається в період статевого дозрівання.

Бритва, депіляційний крем, віск і навіть лазер ніяк ваш гормональний фон змінити не можуть.

5) Які побічні ефекти процедури?

В процесі проведення процедури на сучасному діодному лазері відбувається легкий нагрів шкіри, ви відчуваєте невелике тепло. У разі якщо процедура проводиться компетентним фахівцем і ніяких протипоказань до її проведення немає, побічні ефекти повністю виключені.

Недосвідчений лікар (або взагалі не лікар) на александритовому лазері може залишити на шкірі опіки, і тоді волосся стане для вас вже не найбільшою проблемою. Тому вкрай важливо відповідально підійти до вибору медичного центру для проведення процедури лазерної епіляції.

6) Які є протипоказання до лазерної епіляції? Чи можна проводити дану процедуру жінкам з серйозними гормональними порушеннями?

Гормональні порушення не є протипоказанням, але при цьому ефективність процедури лазерної епіляції може бути незадовільною. Видалені волосяні фолікули можуть швидко відновлюватися при сильному гормональному збої. У таких випадках ми рекомендуємо спочатку звернутися до ендокринолога, спробувати усунути причину порушень і тільки потім починати курс епіляції лазером. До речі, при прийомі сильнодіючих гормональних препаратів лазерна епіляція не проводиться.

Також дана процедура не підходить вагітним і годуючим жінкам (випробування даної медичної техніки на них не проводилися) і якщо ви страждаєте від:

 • фотодерматиту;
 • герпесу, псоріазу або келоїдних рубців;
 • цукрового діабету;
 • різних онкологічних або серйозних вірусних захворювань;
 • епілепсії або підвищеної світлочутливості;
 • лейкозу крові;
 • присутні множинні родимки або родимі плями в зоні обробки.

Лазер також не може використовуватися, якщо в передбачуваній зоні обробки у вас є татуювання. При попаданні світла лазера на неї забарвлений пігмент сильно нагрівається. Це призводить до опіку, а саме татуювання при цьому блякне.

7) Наскільки безпечна лазерна епіляція волосся на обличчі?

Процедура абсолютно безпечна і може застосовуватися на обличчі, але обов’язковою умовою є 100% виключення ймовірності попадання в очі спалахів від лазера. Пряме попадання може викликати опік сітківки ока. Під час будь-якої процедури лазерної епіляції, навіть не на обличчі, клієнт одягає спеціально розроблені глухі захисні окуляри.

8) Скільки потрібно процедур лазерної епіляції для досягнення максимального ефекту?

У 90% випадків для повного припинення появи нового волосся потрібно 6-8 процедур. В інших 10% (наприклад, коли є якісь гормональні проблеми) може доходити до 10 і навіть 14. Під час кожної процедури видаляється до 10 до 20% від загального числа волосяних фолікулів: це тільки ті, що знаходяться в активній фазі росту волосся. Інтервал між процедурами становить 3-5 тижнів. Частіше робити безглуздо, рідше можна, але разом з цим зрушиться і день закінчення курсу процедур. Перші процедури в курсі робляться, як правило, через 3 тижні, інтервал поступово збільшується до закінчення курсу.

9) Як довго тримається результат лазерної епіляції? Чи можна позбутися від волосся назавжди?

Способи позбавлення від волосся назавжди не існує: волосяні фолікули мають властивість відновлюватися. Скільки їм потрібно для цього часу, залежить в першу чергу від вашого гормонального фону: який він зараз і як може змінитися «завтра». Світова і наша практика показала тривалість ефекту до 8 років за умови проведення 1-2 підтримуючих процедур в рік після закінчення курсу лазерної епіляції.

16) Чи підходить для всіх типів шкіри лазерна епіляція? Чи є винятки?

Якщо процедура проводиться із застосуванням сучасних діодних лазерів, то так, епіляцію можна проводити на шкірі абсолютно будь-якого кольору і типу. Що стосується лазерів попереднього покоління (рубіновий, олександритовий), то вони можуть бути застосовані тільки на світлій шкірі, так як володіють іншою довжиною хвилі, яка нагріває не тільки пігмент у волосі, але і пігмент, який забарвлює шкіру, що призводить до опіків.

Сьогодні лікарі, працюючи з сучасним обладнанням, більше звертають увагу не на тип або відтінок шкіри, а в цілому на її стан. Компетентний лікар-дерматолог зобов’язаний перед проведенням процедури виявити протипоказання при їх наявності (найчастіше вони видно відразу при попередньому огляді), а також протягом всієї процедури уважно стежити за реакцією шкіри (і відразу процедуру припинити, якщо щось починає йти не так).

17) Чи можна видаляти волосся іншими способами (наприклад, воском, електричним епілятором і т. д.) між сеансами лазерної епіляції?

На жаль, ні. Якщо ви почали курс лазерної епіляції, то під час нього волосся можна тільки голити. Депіляційний крем використовувати не рекомендується, так як він може стоншувати волосся під шкірою, що також значно знизить ефективність впливу лазера.

Що стосується будь-яких способів епіляції, пов’язаних з видаленням волосся з коренем, то їх застосування зведе ефект від процедури лазерної епіляції на нуль, так як лазер впливає на волосяний фолікул через сам волосся, який в ньому зростає. У волосі міститься пігмент меланін, який формує колір волосся і який під дією світла лазера нагрівається по всій своїй довжині до самого кореня. Від такого нагріву запаюється кровоносна судина, що живить фолікул, після чого той відмирає. А якщо немає волоса, то і енергія до фолікула не дійде.