Вживання пива та міцних спиртних напоїв призводить до більшого накопичення вісцерального жиру, який пов’язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, метаболічного синдрому та інших ускладнень для здоров’я.

А ось для вживання вина такого зв’язку не виявлено. Такі дані отримали вчені з Університету штату Айова, результати дослідження представили в журналі Obesity Science & Practice. Робота проводилася під керівництвом Бріттані А. Ларсена, аспіранта факультету неврології.

Для білого вина вчені виявили навіть плюс. Його вживання у помірних кількостях може ущільнювати кістки у людей похилого віку. Зокрема, у дослідженні було виявлено, що люди, які вживали саме біле вино, мали більшу високу мінеральну щільність кісток.

Вчені використали дані із Британського біобанку. Зокрема, оцінювалося здоров’я 1869 осіб віком від 40 до 79 років. Вони повідомляли про демографічні фактори, споживання алкоголю, харчування та спосіб життя. Потім в учасників зібрали зразки крові, виміряли ріст, вагу та склад тіла.

Результати показали, що більше вживання пива та міцних алкогольних напоїв призводило до більшої кількості вісцерального жиру. Помірне вживання червоного вина було з меншою кількістю вісцерального жиру.