Згідно з новим дослідженням, міцна чорна кава, яка розбудить вас після поганого нічного сну, може порушити контроль над рівнем цукру в крові.

У дослідженні Центру харчування, фізичних вправ і метаболізму університету Бата (Великобританія) вивчався вплив порушеного сну і ранкової кави на ряд різних метаболічних маркерів.

У статті в British Journal of Nutrition вчені показують, що, хоча одна ніч поганого сну має обмежений вплив на наш метаболізм, вживання кави як спосіб підбадьорити вас від сну може негативно позначитися на контролі рівня глюкози (цукру) в крові.

Враховуючи важливість підтримки рівня цукру в крові в безпечному діапазоні для зниження ризику таких станів, як діабет і хвороби серця, вони кажуть, що ці результати можуть мати «далекосяжні» наслідки для здоров’я, особливо з урахуванням глобальної популярності кави.

Читайте також:  Чотири причини відмовитися від вуглеводів на сніданок

Так коли краще пити каву?

Таким чином, це нове дослідження показує, що звичайний засіб – пити каву після поганого нічного сну – може вирішити проблему сонливості, але може створити іншу, обмежуючи здатність вашого організму переносити цукор у вашому сніданку.

Ми можемо поліпшити контроль цукру, спочатку поївши, а потім випивши каву, якщо ми все ще відчуваємо потребу. Це може мати важливе значення для здоров’я.

Професор Джеймс Беттс, співдиректор центру харчування, фізичних вправ і метаболізму університету Бата, який керував цією роботою, пояснює:

“Ми знаємо, що майже половина з нас прокидається вранці і, перш ніж щось робити, п’є каву. – інтуїтивно зрозуміло, що чим сильніше ми втомлюємося, тим міцніша кава. Це дослідження важливе і має далекосяжні наслідки для здоров’я, оскільки до цих пір у нас були обмежені знання про те, що це робить з нашим тілом, зокрема, з нашим метаболізмом і рівнем цукру в крові”.

Читайте також:  Чим небезпечний підвищений тиск, якщо його не помітити