Найчастіше причиною зубного болю стає пульпіт – запалення нервів і кровоносних судин в центрі зуба. Крім цього, біль може виникати через карієс, перелом зуба, чутливі ясна або витончення емалі.

“Зубні нерви іноді передають в мозок невірні сигнали. Це означає, що, хоча ви відчуваєте біль в одному зубі, насправді проблема може бути в іншому – навіть в тому, що знаходиться на протилежній щелепі”, – заявив порталу Netdoctor стоматолог Роджер Хендерсон. Він закликав йти до лікаря, якщо біль зберігається як мінімум протягом трьох хвилин.

На його думку, найкращий спосіб запобігти зубному болю і уникнути карієсу – зниження кількості солодких продуктів в раціоні. Причому, краще вживати їх разом з основним прийомом їжі.

Читайте також:  6 корисних властивостей інжиру

Хендерсон підкреслив, що в разі зубного болю не завжди обов’язково видаляти зуб – проблему може вирішити навіть проста пломба. Він порадив полоскати рот теплою водою з чайною ложкою солі.

“Якщо біль викликаний відкритими поверхнями коренів, може допомогти зубна паста для чутливих зубів. Вона подіє через кілька днів”, – зазначив стоматолог.