Навіть легке чи помірне вживання алкоголю підвищує кров’яний тиск та зростає ймовірність інсульту. Ризик серцево-судинних захворювань також пов’язаний із вживанням так званих легких напоїв – вина та пива.

Як розповів Еxpress, британські та китайські вчені під керівництвом Оксфордського університету дуже довго спостерігали за тим, як алкоголь впливає на здоров’я, а саме який вплив він має на серцево-судинну систему людини. Під час дослідження було проаналізовано стан пів мільйона осіб.

У дослідженні сказано, що учені встановили, що 1-2 порції алкогольного напою на день можуть збільшити ризик інсульту на 10-15 відсотків і на 38 відсотків він зростає після кожної пів пляшки вина, випитої в день.

Експерти попередили, що, випиваючи, людина повинна пам’ятати, що алкоголь: підвищує кров’яний тиск, збільшує вагу і ризик діабету, уражає печінку, передсердя.

“Твердження, що вино і пиво мають якусь магічну захисну дію, не підтверджуються. Чим більше алкоголю випиває людина, тим вищий ризик інсульту”, – сказав автор дослідження професор Річард Пето, професор медичної статистики та епідеміології Оксфордського університету.

Він наголосив, що безпечної кількості алкоголю для зниження ризику інсульту не існує.

У своєму аналізі експерти керувалися тим, що один напій визначається як один невеликий келих вина, пляшка пива чи поодинока порція міцних напоїв.

Поточна статистика показує, що близько 16 зі 100 чоловіків і 20 зі 100 жінок у Великій Британії переносять інсульт.

За даними офіційної статистики МОЗ, щороку в Україні трапляється близько 130 тисяч випадків інсульту, і до 40% пацієнтів помирають протягом першого місяця від початку захворювання. Близько 35% пацієнтів – люди працездатного віку. Сукупні втрати економіки України від інсульту можуть сягати 100 млрд.