Печериці вважаються одними з найпоширеніших грибів, так як їх продають практично в кожному магазині. З цього продукту роблять супи, другі страви, начинку для пирогів і багато іншого. При цьому багато хто вважає, що печериці небезпечні для здоров’я. Чи так це, розповіли лікарі.

Зокрема, існує думка, що ці гриби негативно впливають на печінку. Нібито міститься в них хітин важко перетравлюється. Ще кажуть, що в печерицях накопичуються токсини.

Експерти, які виступали по цій темі в ефірі телеканалу «ТВЦ», назвали подібні твердження міфами. За їхніми словами, печериці, навпаки, допомагають роботі печінки, а не руйнують її. Справа в тому, що в них міститься багато клітковини, яка вбирає в себе зайвий жир.

Читайте також:  Щоденні дози алкоголю можуть спровокувати кардіоміопатію

Гриби особливо люблять вегетаріанці. Вважається, що цей продукт багатий білком і цілком може замінити собою м’ясо. Цей “міф” лікарі спростували. Вони відзначили, що саме в печерицях міститься мало білка. Але головне – він погано засвоюється з грибів. Тому це неповноцінна заміна м’яса.

Те ж, що гриби не можна їсти сирими, вірно. Справа в тому, що грибниця часом простягається на багато кілометрів і може проходити під магістралями, вбираючи в себе важкі метали. Таким продуктом легко отруїтися, якщо попередньо не піддати його термічній обробці.

Але це стосується тільки тих грибів, що зібрані на природі. Печериці, які продаються в магазинах, вирощуються в теплицях на субстраті. Тому вони безпечні навіть в сирому вигляді, треба тільки їх помити.

Читайте також:  Кава суттєво знижує ризик раку у жінок, «якщо п'ється достатньо»