Вік не призводить до автоматичного підвищення ризику певних захворювань, наприклад, інсульту. Однак запобігти небезпечному стану можна, якщо переглянути свої дієтичні звички.

Дослідження, опубліковане в журналі Circulation, показало, що на неправильний спосіб життя припадає більше половини випадків інсульту. Відмова від куріння, помірне вживання алкоголю, підтримка індексу маси тіла нижче 25, щоденні вправи протягом 30 хвилин і вибір здорових продуктів харчування, може знизити ризик на 80%. Ось три звички, пов’язані з дієтою, які варто переглянути.

Солона їжа

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі BMJ, продукти з високим вмістом натрію є частиною звичайної дієти більшості. Але це також підвищує шанси на інсульт.

Читайте також:  Облисіння незабаром почнуть лікувати

За даними Американської кардіологічної асоціації, вживання занадто великої кількості солоної їжі може збільшити артеріальний тиск. Більше половини випадків інсульту пов’язані з підвищеним тиском.

Відмова від бананів

Відмова від бананів та інших продуктів, багатих калієм, таких як квасоля, буряк, картопля, шпинат, загрожує порушенням електролітного балансу.

Дієта з високим вмістом калію знижує кров’яний тиск, ризиковий фактор інсульту. Згідно з метаналізом Journal of the American College of Cardiology, нестача калію може збільшити ризик інсульту поряд з ризиком серцево-судинних захворювань.

Ніякої риби

Якщо ви звикли отримувати денну порцію білка, споживаючи курку, варто підключити фантазію. Відмова від риби призводить до упускання її профілактичних особливостей.

Читайте також:  Пози для сну, яких слід уникати - стрес для хребта

За даними дослідження, опублікованого в журналі Stroke, у порівнянні з тими, хто ніколи не їв рибу або їв її рідше одного разу на місяць, учасники, які їли рибу один-три рази на місяць, мали значно меншу частоту інсульту.