Дані дослідження, опублікованого в Brain Imaging and Behavior, показали, що чим більше люди дивляться телевізор, тим менше сірої речовини в мозку залишається. А в цій галузі знаходяться нейрони, які відповідають за основну частину мисленнєвої обробки.

Науковий співробітник Школи громадської охорони здоров’я Блумберга при Університеті Джонса Хопкінса Райан Догерті підкреслив, що у людей, які в середньому приблизно на 1,5 години довше, ніж їхні однолітки, дивилися телевізор, у середньому та похилому віці обсяг мозку зменшувався. Зменшення це дорівнювало приблизно 0,5%.

Це число може здатися незначним, але більшість вчених стверджують, що дуже важливо зберегти мозок у тому стані, в якому він був у молодості, аж до старості, пише Medical Xpress. Це допоможе уповільнити погіршення розумових здібностей із віком.

У рамках нового дослідження команда вчених використала дані дослідження «Розвиток ризику коронарних артерій у молодих дорослих», яке розпочалося у 1985 році Національним інститутом серця, легенів та крові. Взяли участь у цьому дослідженні понад п’ять тисяч людей із чотирьох міст Сполучених Штатів.

У середньому учасники дивилися телевізор 2,5 години на день. До того ж цей показник протягом 20 років залишався стабільним. Виявилося, що у тих, хто приділяв перегляду ТБ 1,4 години на день або більше, сіра речовина до 50 років зменшилася на 0,5%.