У міру зростання популярності онлайн-відеоігор, особливо у зв’язку з пандемією COVID-19, що змушує людей залишатися вдома, деякі гравці стають залежними, оскільки намагаються випробувати відчуття досягнення чого-небудь і втекти від реальності. До такого висновку прийшли вчені зі Школи менеджменту при університеті в Буффало.

Дослідження, нещодавно опубліковане в журналі Decision Support Systems, показало, що геймери мають більш сильне відчуття володіння віртуальним середовищем порівняно з іншими користувачами технологій. Цей інтерес до віртуального світу може стати проблематичним, навіть викликати залежність, в поєднанні з надмірним ігровим часом.

Вчені опитали понад 400 студентів бакалаврату, щоб оцінити вплив мотивації досягнень, соціальної мотивації та втечі від реальності на бажання грати в онлайн-ігри. Їх результати показують, що, хоча мотивація досягнення і втеча від реальності передбачає ймовірність залежності від ігор, соціальна мотивація не має відповідного ефекту.

“Люди, які бажають поспілкуватися, користуються іншими можливостями, такими як особистий контакт або соціальні мережі. Вони не покладаються на віртуальний світ і ігри, щоб спілкуватися з іншими”, – розповідає один з авторів дослідження.