У міру зростання популярності онлайн-відеоігор, особливо у зв’язку з пандемією COVID-19, що змушує людей залишатися вдома, деякі гравці стають залежними, оскільки намагаються випробувати відчуття досягнення чого-небудь і втекти від реальності. До такого висновку прийшли вчені зі Школи менеджменту при університеті в Буффало.

Дослідження, нещодавно опубліковане в журналі Decision Support Systems, показало, що геймери мають більш сильне відчуття володіння віртуальним середовищем порівняно з іншими користувачами технологій. Цей інтерес до віртуального світу може стати проблематичним, навіть викликати залежність, в поєднанні з надмірним ігровим часом.

Вчені опитали понад 400 студентів бакалаврату, щоб оцінити вплив мотивації досягнень, соціальної мотивації та втечі від реальності на бажання грати в онлайн-ігри. Їх результати показують, що, хоча мотивація досягнення і втеча від реальності передбачає ймовірність залежності від ігор, соціальна мотивація не має відповідного ефекту.

Читайте також:  Які продукти допомагають запобігти раку грудей

“Люди, які бажають поспілкуватися, користуються іншими можливостями, такими як особистий контакт або соціальні мережі. Вони не покладаються на віртуальний світ і ігри, щоб спілкуватися з іншими”, – розповідає один з авторів дослідження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News