Коли ви голодні, їжа просто не така на смак, і тепер дослідники знають, чому. Японські дослідники виявили, що нейрони, які експресують білки, звані агуті-спорідненими пептидами (AgRP), змінюють роботу ваших смакових рецепторів при голодуванні. Ці нейрони знаходяться в гіпоталамусі, області мозку, яка допомагає регулювати апетит.

Дослідники вибірково активували нейрони, що експресують AgRP, у мишей, яких годували зовсім недавно. Включення цих нейронів посилило апетит мишей до солодкого і підвищило їх толерантність до гіркого смаку – аналогічно умовам, що спостерігаються під час голодування.

Зазвичай ваше тіло не знаходить гірку їжу апетитною, тому що гіркота сигналізує про те, що їжа, яку ви їсте, перестала бути смачною. Тим часом, солодощі завжди були спокусливими, тому що солодкість сигналізує про те, що ви їсте багате джерело енергії. Але коли ви голодні, вам легше їсти гірку їжу і підвищується апетит до солодкого.

Читайте також:  Вихлопні гази небезпечніші для жінок

Користь періодичного голодування для здоров’я

Ось кілька причин, за якими варто спробувати робити більш тривалі перерви між прийомами їжі:

Покращує контроль цукру в крові

Дослідження 10 людей з діабетом 2 типу показує, що короткочасне голодування значно знижує рівень цукру в крові. В іншому дослідженні повідомляється, що як переривчасте голодування, так і голодування через день були настільки ж ефективні, як обмеження споживання калорій при зниженні інсулінорезистентності.

Бореться із запаленням

Тривалі перерви між прийомами їжі допомагають боротися із запаленням. Одне дослідження показує, що періодичне голодування протягом одного місяця значно знижує рівень запальних маркерів.

Читайте також:  Вино становить особливу небезпеку для жінок

Покращує здоров’я серця

Дослідження показують, що періодичне голодування знижує рівень артеріального тиску і знижує рівень «поганого» холестерину ліпопротеїнів, загального холестерину і тригліцеридів. Воно пов’язане з більш низьким ризиком ішемічної хвороби серця і діабету, який є основним фактором ризику серцевих захворювань.

Збільшує секрецію гормонів росту

Гормон росту людини (HGH) – це тип білка, який відіграє центральну роль у зростанні, метаболізмі, втраті ваги та м’язовій силі. Щоб підвищити рівень гормону росту, спробуйте не їсти мінімум 12 годин. Дослідження показують, що голодування збільшує секрецію гормону росту за рахунок низького інсуліну. Тривале підвищення рівня інсуліну може знизити рівень гормону росту.

Читайте також:  Вітаміни для мозку: що приймати для профілактики когнітивних розладів?