Нестійка погода , дефіцит вітамінів і загострення багатьох хронічних захворювань – типове явище першої половини весни . В силу відразу цілого комплексу факторів відбувається весняне загострення низки недуг – лікарі розповіли , кому слід потурбуватися про своє здоров’я.
 
У сезоні, висока схильність до вірусних захворювань , а також загострення хронічних патологій. Так весняне загострення може трапитися при наявності гастриту і виразки шлунка. Тоді з’являються болі у верхній частині живота , «голодні» або нічні болі , також може турбувати важкість у животі, відчуття переповненості , неприємний присмак у роті і т.д.
 
Щоб уникнути неприємних симптомів , слід виключити з раціону шкідливі продукти – жирну і смажену їжу , газовані напої , алкоголь , гострі страви , фастфуд. Дієтологи радять харчуватися по годинах , більше гуляти на свіжому повітрі і не перепрацьовувати .

Читайте також:  П'ять дій, які можна виконати для захисту від діабету 2 типу

Цистит також нерідко загострюється навесні – цьому , як правило , сприяє переохолодження . Болі , що з’явилися внизу живота , часті позиви на сечовипускання , помутніння сечі , невелике підвищення температури – звичайні симптоми неприємного стану .
 
Захиститися від загострення циститу можна , якщо носити одяг по погоді , ретельно дотримуватися гігієни , вживати більше , ніж зазвичай , рідини (переважно , чистої води , журавлинного морсу ) , вітаміну С , дотримуватися режиму дня , гуляти на свіжому повітрі.

Загострення захворювань суглобів і хребта трапляється в сиру вітряну погоду, з якої й починається весна. Приступи радикуліту, як самій поширеній недузі даної групи, можуть посприяти переохолодження, тяжкості, вживання алкоголю, ГРВІ, тривале перебування в сидячому положенні. Дуже важливо в цей час уникати контактів з інфекційними хворими, більше ходити і рухатися.

Читайте також:  Зміни сечі, які можуть свідчити про серйозне захворювання

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УВАГА, ВЕСНЯНА АЛЕРГІЯ!

Хронічні хвороби дихальної системи , такі як гайморит , фарингіт , бронхіт і т.д. – Так і норовлять заявити про себе ранньою весною. Загострюються вони найчастіше через банальне охолодження , тому не варто виходити на вулицю без головного убору – ризикуєте швидко опинитися жертвою кашлю , прояву бронхіту. Лікарі попереджають , що при появі закладеності носа потрібно відразу ж починати лікувати нежить , щоб інфекція не спустилася в бронхи , – для того корисно промивати ніс сольовим розчином , полоскати горло дезинфікуючими речовинами , відварами трав.

Вірус герпесу атакує нас при переохолодженні, зниженні імунітету, а також при підвищенні рівня сонячної інсоляції, що і відбувається навесні. Важливо стежити за харчуванням, споживати більше вітамінів, повноцінно висипатися, обмежити себе у споживанні солодкого і алкоголю, нагадують лікарі.

Читайте також:  Вживання шоколаду робить людей щасливими

Гіпертонія загострюється, в основному, через погодні коливань – перепадів атмосферного тиску, зміни біоритмів, мінливості сезонних явищ. За словами медиків, навесні необхідно частіше вимірювати артеріальний тиск і ретельніше його контролювати. Також важливо дотримуватися режиму праці та відпочинку, більше гуляти на свіжому повітрі, не перевантажувати себе, обмежити споживання солі.

Депресія, що виникає навесні, – це явище, механізм якого точно не відомий науці. Імовірно, свою фатальну роль в її загостренні грають зміна біоритмів, гормонального статусу, переналаштування організму на новий сезон. Необхідно ретельніше відстежувати свій стан. При появі таких симптомів як пригнічений настрій, занепад сил, зміна апетиту, напади з серцебиттям, похолодання кінцівок слід обов’язково звернутися до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК УНИКНУТИ СЕЗОННОГО ЗАГОСТРЕННЯ ГАСТРИТУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News