Звідки береться лупа, більше не секрет. Вчені з Шанхайського університету провели дослідження, в ході якого і відкрили справжню причину «снігу» у волоссі.

Довгий час вважалося, що лупа є результатом активності грибка Malassezia, але китайські дослідники встановили: це не так. Лупа є породженням змін у складі бактеріальної спільноти, що мешкає на шкірі голови, – такий висновок в результаті був зроблений науковцями.

Ними була зібрана група людей різного віку, від 18 до 60 років. Частина добровольців при цьому багато років страждала від лупи, тоді як інші – ні. У всіх випробовуваних був узятий зішкріб зі скальпа після того, як вони два дні не мили голову.

Читайте також:  Коли слід уникати кави, якщо хочете добре виспатися

Аналіз зібраного біоматеріалу дозволив вченим встановити зв’язок між появою лупи та певною пропорційністю в кількісному співвідношенні двох видів бактерій на шкірі голови.

«На поверхні шкіри голови мешкають бактерії двох пологів – Propionibacterium і Staphylococcus. У здорових людей переважає перший вид мікроорганізмів, а у людей з лупою – другий», – досить чітко пояснили автори роботи.

Джерело: МедікФорум