Згідно з даними Американської академії медицини сну, від 50% до 85% дорослих скаржаться на нічні кошмари. Зазвичай сни включають в себе події, що відбуваються протягом дня. Кошмари ж – це “яскраві, реалістичні і тривожні сновидіння, пов’язані з погрозами виживання або безпеки, які часто викликають емоції тривоги, страху або жаху”.

Якщо кошмари повторюються більше одного-двох разів на тиждень, то це здатне викликати стрес, безсоння, депресію і навіть суїцидальні настрої. Недосипання, в свою чергу, негативно позначається на роботі серцево-судинної системи і провокує ожиріння. Позбутися від кошмарів і виспатися допоможуть ці 10 простих кроків.

Для початку необхідно встановити режим сну. Для цього потрібно визначити точний час сну і неспання. Коли організм звикне до розпорядку, йому буде легше розслабитися в певний час. Також важливо, щоб в кімнаті не було ніяких предметів, які світяться: вони порушують вироблення мелатоніну – гормону сну.

Викликати кошмари може алкоголь. Він провокує занепокоєння і пробудження протягом ночі. Замість нього експерти радять спробувати трав’яні чаї, читання або спілкування з партнером. Від їжі на ніч теж варто відмовитися. Перекус здатний прискорити метаболізм, що змусить мозок бути більш активним і в підсумку призведе до кошмарів. На їх появи впливають і деякі ліки. В цьому випадку потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем.

Кошмари активують симпатичну нервову систему-систему ” боротьби або втечі», яка є природною реакцією організму на небезпеку, що насувається, відзначають експерти. Розслабитися в цьому випадку допоможуть вправи, що знімають стрес. Особливо варто звернути увагу на прогресивне розслаблення м’язів-напруга груп м’язів на вдиху і розслаблення на видиху, повідомляє CNN. Ще один спосіб розслабитися-виписати всі свої турботи перед сном. Таким чином турбують проблеми залишаються на папері, звільняючи мозок від денних вражень. При цьому важливо не дивитися і не читати жахи, які можуть наповнити мозок новими емоціями і образами.

Якщо турбують хронічні кошмари, що повторюють схожі теми і закономірності, то їх можна переписати. Існують така практика позбавлення від кошмарів. Необхідно детально описати страшний сон, але закінчити його позитивно. Можна спробувати ще один незвичайний спосіб, наприклад, відмовитися від повної тиші. Деяким людям не подобається спати в повній тиші, і фоновий шум стане для них відмінною «колисковою».

Якщо нічого не допомагає, а кошмари як і раніше сняться, варто звернутися до терапевта, або фахівця зі сну. Експерти попереджають, що кошмари можуть бути ознакою більш серйозної проблеми, ніж просто вразливість. Так, це є симптомом посттравматичного стресового розладу або розладу настрою.