Підсумки дослідження ірландських вчених вказують на те, що білкові продукти можуть допомогти в схудненні. Перш за все це стосується сиру, який виявився більш корисним, ніж вважалося раніше.

Сир розглядається багатьма як нездорова їжа, що сприяє підвищенню рівня холестерину, але вчені з США недавно виявили, що деякі види продукту можуть захищати від раку печінки. Нова робота фахівців Університетського коледжу Дубліна надає чергові доводи на користь сиру. Наприклад, він в змозі допомагати позбавлятися від зайвої ваги, а ще його вживання не обов’язково тягне за собою збільшення холестерину.

Вчені вели спостереження за 1500 добровольцями з Ірландії, в чий раціон регулярно входить сир. В результаті вони виявили, що часте споживання продукту призводить до значного збільшення рівня насичених жирних кислот в організмі, але при цьому не було розходжень у спостережуваних рівнях холестерину ЛПНЩ.

Дослідники припускають, що суміш поживних речовин в сирі допомагає компенсувати підвищене споживання насичених жирів. Крім того, його наявність в раціоні призвело до зниження розмірів талії і корелює з більш низьким кров’яним тиском. Втім, для більш точних результатів необхідно вивчити всю дієту випробовуваних, щоб виявити можливі зв’язки.