У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Microbiology, вивчалися антитіла 38 пацієнтів і медичних працівників в лікарні Святого Томаса, які були інфіковані під час першої хвилі COVID-19, перш ніж вони були вакциновані.

Незважаючи на початкове зниження рівня антитіл відразу після зараження, результати показали, що більшість людей (18/19 пацієнтів) зберігали визначені рівні антитіл через 10 місяців після зараження.

Автори на чолі з доктором Кеті Дур з школи імунології та мікробіології також перевірили, як антитіла, створені для боротьби з конкретним варіантом SARS-CoV-2, будуть реагувати на інші варіанти. Вони розглянули оригінальний варіант SARS-CoV-2, а також варіанти альфа, бета і дельта.

Хоча антитіла від конкретного варіанту SARS-CoV – 2 були здатні викликати сильну відповідь на інфекцію, викликану їх власним варіантом, результати показали, що антитіла були менш ефективні при боротьбі з різними варіантами.

Однак ці результати припускають, що були відмінності в білку-шипі альфа -, бета – і дельта-варіантів. Це означає, що вакцини, розроблені на основі одного з цих нових варіантів, можуть бути менш ефективними проти інших варіантів.

Ці результати також показують, що поточні вакцини, розроблені на основі вихідного варіанту SARS-CoV-2, забезпечують найкращий захист від усіх варіантів і повинні використовуватися в програмах вакцинації.