Діабет другого типу розвивається через високий рівень цукру в крові, який організм не може використовувати для енергії клітин. Це загрожує різними ускладненнями для здоров’я – від легкого нездужання до ампутації ніг. Відомо, що ліки від захворювання ще не знайдено, проте його можна повернути назад.

Мається на увазі перехід діабету другого типу в стадію ремісії – хронічний перебіг хвороби, яке характеризується помітним ослабленням і навіть повним зникненням її симптомів. Для цього необхідно виявити основну причину діабету другого типу. Нею може стати зайва вага, малорухливий спосіб життя, або неправильне харчування.

Таким чином, одним з основних кроків у боротьбі з цукровим діабетом стане зниження ваги. Вчені вважають, що при його надмірності в печінці і підшлунковій залозі відкладається занадто багато жиру, і це впливає на розвиток захворювання. Втрата приблизно 15 кг різко збільшує шанси на довге і здорове життя. Позбутися від зайвих кілограмів можна, змінивши спосіб життя і дотримуючись дієти.

Харчування повинно включати в себе більше овочів і фруктів, а також цільнозернових продуктів. Через великий вміст клітковини вони насичують на більш великий проміжок часу і допомагають регулювати рівень цукру в крові. При цьому рекомендується відмовитися від фаст-фуду, солодких газованих напоїв, перекусів у вигляді чіпсів та іншого.

Ще один ключ до того, щоб повернути назад діабет другого типу, – вправи. Фізичні навантаження допомагають організму стати більш чутливим до інсуліну, повідомляє Express. Однак самі по собі вони не так ефективні, як в поєднанні зі здоровим харчуванням. Разом вони знижують потребу в інсуліні і, отже, зупиняють розвиток діабету.

Менш природним і більш інвазивним методом є баріатрична операція. Ця процедура зменшує розмір шлунка, тому можна їсти тільки невеликими порціями. Відзначається, що так зване шунтування шлунка забезпечує вражаючі показники ремісії. Однак, як і будь-яка інша, операція пов’язана з ризиком. Після неї доведеться їсти часто і мало, а також приймати спеціальні добавки. Тому, якщо є можливість скинути вагу за допомогою дієти і вправ, лікарі рекомендують обійтися без хірургічного втручання.