Вчені з університету Бостона розповіли, як можна визначити ризик схильності хвороби Альцгеймера. За словами фахівців, більшість людей не застраховані від даного стану після 85 років.

Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеним розладом, що впливає на мислення і пам’ять. За статистикою, ризик збільшується на 40-50% до 85 років у багатьох людей. Якщо у кого-то в сім’ї є проблеми зазначеного характеру, включаючи одного з батьків або брата, що збільшує ймовірність в два-чотири рази. Наприклад, якщо загальний ризик розвитку стану у віці від 65 до 70 років становить близько 2,5%, то без сімейного анамнезу це близько 1,5%, на відміну від людей, чиї рідні зіткнулися з недугою, в такому випадку має місце збільшення шансів від 3 до 6%.

Найбільш поширеною генетичною зміною, яке може привести до хвороби Альцгеймера, є ген APOE-e4, пов’язаний зі зниженням кліренсу бета-амілоїду. З 5,1 млн осіб в США з хворобою Альцгеймера у віці 65 років – 3,2 млн складають жінки. Частина відповіді полягає в тому, що представниці прекрасної статі живуть довше, ніж чоловіки. Активно досліджуються й інші пояснення.

Приблизно половина людей у ​​віці 85 років і старше не мають хвороби Альцгеймера або будь-якого іншого типу деменції. Таким чином, хоча стан частіше зустрічається в похилому віці, він не є його нормальною частиною. Існує все більше доказів того, що кілька варіантів способу життя, включаючи участь в регулярних аеробних вправах, харчування по середземноморській дієті, соціальна активність, можуть допомогти зберегти думки і пам’ять на належному рівні.