Серед маловідомих симптомів коронавірусу медики називають головний біль, шкірні ураження, зміни стільця та інші порушення в стані організму.

Крім широко відомих симптомів коронавірусу у вигляді задишки, кашлю, спека, існують і інші прояви захворювання COVID-19. Експерти назвали кілька маловідомих симптомів коронавірусної інфекції, перелік цих ознак складений відповідно до рекомендацій центрів з контролю і профілактики захворювань США.

Головний біль. Зазвичай вона проявляється в комплексі з іншими симптомами.

“Головні болі при коронавірусі можуть посилюватися протягом п’яти-семи днів”, – попереджають фахівці.

Аносмія. Втрата здатності розрізняти запахи при коронавірусу відбувається досить часто. За даними Міжнародного форуму з алергії та ринології, 7 з 10 пацієнтів з підтвердженим діагнозом «коронавірус» скаржаться на втрату нюху (аносмія) і смаку (агевзія).

“Вірус викликає запалення черепно-мозкового нерва, відповідального за сприйняття запахів і пов’язаного зі сприйняттям смаку. Разом з цим також втрачається апетит”, – розповіли співробітники Стенфордського університету.

Шлунково-кишкові розлади. У списку маловідомих симптомів коронавірусу – діарея, нудота, блювота. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Gastroenterology, проблеми з травленням виникали у 31,9% пацієнтів з коронавірусом.

Вертиго. Дослідники говорять про те, що коронавірус може сприяти зневодненню організму, на тлі якого виникають епізоди запаморочень, навіть непритомності.

“Ці симптоми коронавірусу часто спостерігаються у пацієнтів з гіпертонією, діабетом”, – уточнили вони.

Дезорієнтація. Даний симптом лікарі оцінюють як один з найнебезпечніших. За даними дослідження, опублікованого в New England Journal of Medicine, у 26 пацієнтів з 40 з підтвердженим діагнозом COVID – 19 відзначалося сплутане свідомість.

“Сплутана свідомість і марення при коронавірусі часто супроводжуються високою температурою. Потрібно негайно викликати швидку допомогу”, – дали пораду експерти.

Роздратування шкіри. Можуть спостерігатися сверблячі червоні висипання, що нагадують кропив’янку. На пальцях ніг іноді шкіра починає виглядати як постраждала від обмороження.