Жертви так званого запійного перегляду телевізора з категорії осіб середнього віку мають на третину підвищений ризик тромбів. Вчені з Великобританії радять вставати з дивана і робити розтягування кожні півгодини.

Тривале сидіння на одному місці може обернутися тромбоемболією, яка вбиває тисячі людей щороку. Утворився в вені тромб блокує рух крові, через що може зупинитися серце або статися великий інсульт в мозку.

Саме тому так часто жертвами тромбоемболії бувають пасажири далекомагістральних літаків, які знаходяться в одному і тому ж сидячому положенні протягом багатьох годин.

Однак дослідники з Університету Брістоля вивчили небезпеку запійного перегляду телевізорів людьми в своїх будинках. Ця проблема особливо загострилася в період пандемії, коли замкнені на карантин люди тижнями і місяцями не вставали з диванів, втупившись в телевізори, так як ходити на роботу їм було не потрібно.

Виявилося, що в осіб середнього і старшого віку ймовірність розвитку тромбоемболії при запійному перегляді телевізора була на третину вище. Запійним називали більше 4 годин телевізійних ефірів на день.

Небезпека тромбозів порівнювалася з їх ймовірністю у людей, які витрачали на перегляд «ящика» не більше двох з половиною годин на добу. Звичайно, для значної кількості людей, особливо похилого віку, ніякого іншого дозвілля, крім перегляду телевізора або розгадування кросвордів в сидячому положенні немає, особливо взимку.

Але для того, щоб зменшити ризик тромбоемболії, автори дослідження рекомендують кожні півгодини вставати і робити розтягування. Крім того, якщо матеріальне становище дозволяє, то буде відмінною підмогою придбання домашнього велотренажера.

Довгі періоди низької фізичної активності призводять до того, що кров застоюється в кінцівках. А якщо вона погано рухається по венах, то може почати згортатися. Ось чому пасажирам літаків рекомендується при тривалих перельотах вставати з крісел і прогулюватися по салону.

Джерело: Eurekarlet