З’єднання, які містяться в чорному перці здатні блокувати процес поширення коронавірусу. Відповідні висновки зроблені за підсумками дослідження вченими Інституту цитології РАН.

Потенційно знижувати темпи поширення COVID-19 можна за рахунок препаратів, які здатні блокувати білки на поверхні клітини людини. Саме до них патоген кріпиться для проникнення далі.

Однак мутації з SARS-CoV – 2 відбуваються стрімко, на тлі чого можуть змінюватися і використовувані їм білки. У зв’язку з цим вченими ведуться пошуки речовин, які б блокували процес злиття ліпідних оболонок і безпосередньо вірусу.

Задіяти для відповідних цілей можна алкалоїди рослинного походження. Одним з найбільш ефективних прикладів служить пиперин, його можна знайти в чорному перці. Серія експериментів проводилася в тому числі за участю фахівців Санкт-Петербурзького НДІ ім. Пастера.

Згідно з висновками вчених, пиперин може вносити зміни в характеристики вірусної ліпідної оболонки, скорочуючи ймовірність проникнення патогена всередину клітин. Як підсумок, поширення SARS-CoV-2 зупиняється. В рамках майбутніх робіт вчені мають намір оцінити здатність інших алкалоїдів протистояти збуднику COVID-19, що в довгостроковій перспективі може знайти застосування в клінічній практиці.

Джерело: piter.tv