Вчені фізики за допомогою математичної моделі визначили, як потрібно мити руки, щоб найбільш ефективно очищати їх від патогенних частинок.

Миття рук є одним з доступних дієвих методів профілактики вірусних і бактеріальних інфекцій. Журнал Physics of Fluids, який видається Американським інститутом фізики, опублікував статтю про дослідження, автори якого визначили, як правильно змивати з рук хвороботворні забруднювачі, створивши спеціальну математичну модель.

«Результати показали, що найдрібніші частинки, такі як віруси і бактерії, вимиваються з мікроскопічних поглиблень шкіри тільки через 20 секунд інтенсивного тертя долонь один об одного», – йдеться в ній.

Вчені підкреслюють, що процес очищення рук повинен бути інтенсивним, з швидкими, досить сильними за своїм тиском рухами. Це пов’язано з тим, що вірусні або бактеріальні частинки знаходять можливість міцно утримуватися на шорсткою поверхні шкіри рук – в її численних мікротріщинах і порах. Занадто делікатні, ніжні і повільні дії бувають недостатніми для подолання сили, що утримує забруднюючі частинки в цих поглибленнях шкіри.