Дослідники з Університету штату Пенсільванія заявили, що ефективним засобом для уповільнення старіння можуть бути білі гриби.

«Білі гриби сприяють продовженню молодості завдяки високому вмісту речовин-антиоксидантів. В печерицях теж присутні антиоксиданти, – проте помітно в меншій концентрації.», – заявили фахівці.

У цих грибах, за словами вчених, міститься відразу два активних антиоксиданти, – глутатіон і ерготіонеїн. Глутатіон – це короткий пептид, що складається з трьох амінокислотних залишків: гліцину, глутамінової кислоти і цистеїну. Має властивість притягувати і виводити з організму вільні радикали або побічні продукти переробки, наприклад, допомагає впоратися з таким токсичним залишком метаболізму, як метилгліоксаль.

Що стосується ерготіонеїна, це амінокислота, що сприяє збільшенню терміну життя клітин. Фахівці стверджують, що гриби залишаються єдиною в світі природним джерелом ерготіонеїну.

«Ерготіонеїн і глутатіон можуть нейтралізувати негативні ефекти від так званого оксидативного стресу – небезпечного мікробіологічного явища, яке виникає в результаті окислення і проявляється у вигляді масового пошкодження клітин», – повідомили дослідники в прес-релізі.

Джерело: МедікФорум