При патологіях кровоносних судин на їх внутрішніх стінках накопичуються кальцій і жирові відкладення, які зменшують кровотік. Саме це є основною причиною серцевих нападів та інсультів. Однак фахівці з’ясували, що вживання в їжу найпростіших овочів може істотно знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Так, наприклад, в результаті дослідження, яке проводила міжнародна група вчених, з’ясувалося, що у літніх жінок, які їли близько 400 грамів хрестоцвітних овочів в день, ймовірність накопичення кальцію в аорті, головному посудині, що відводить кров від серця, виявилася нижче на 46%. «У наших попередніх дослідженнях ми визначили, що у тих, хто споживав більше цих овочів, був знижений ризик клінічного серцево-судинного захворювання, такого як серцевий напад або інсульт, але ми не знали чому», – наводить British Journal of Nutrition слова Лорен Блеккенхорст з Університету Едіт Коуен в Австралії.

Читайте також:  Чому жінкам краще тренуватися зранку

До сімейства хрестоцвітних, як відомо відносяться броколі, кольорова, брюссельська і білокачанна капуста. Вчені вважають, що ключова роль в придушенні кальцифікації кровоносних судин належить вітаміну К, який в достатку міститься в цих овочах. «Ми виявили, що у літніх жінок, які споживають більшу кількість овочів сімейства хрестоцвітних щодня, менше шансів отримати велику кальцифікацію аорти”, – пояснила доктор Блеккенхорст.

Вона зазначила, що не варто їсти щодня одну капусту. За її словами, для підтримки свого організму необхідно включати в раціон різні овочі. Неправильне харчування є причиною більшості серцево-судинних захворювань, тоді як збалансована дієта сприяє здоров’ю наших артерій, а в кінцевому підсумку, і серця.

Читайте також:  Можливі тяжкі наслідки: чому підвищується рівень сечової кислоти