Американські вчені з’ясували, що багато популярних косметичних засобів містять потенційно токсичні хімічні речовини, які можуть збільшити ризик розвитку серйозних захворювань. Дослідження провели фахівці з Університету Нотр-Дам в Індіані.

Йдеться про пер – і поліфторалкільні речовини (PFAS), котрі містяться в косметиці, сказано в опублікованій в Environmental Science & Technology letters статті.

Всього фахівці протестували понад 200 популярних косметичних засобів, у тому числі тональні креми, засоби для вій і брів, губні помади. Результати показали, що в 56% тональних кремів і косметики для очей, в 48% помад і в 47% туші для вій міститься велика кількість фтору, що говорить про використання pfas-речовин.

В першу чергу, в цій групі виявилися засоби, які характеризуються виробником як “стійкі” і “незмивні”.

За словами авторів дослідження, PFAS – це “вічні хімічні речовини”, які погано виводяться при попаданні в кровотік, в результаті чого відбувається їх накопичення в організмі. Крім того, є ризик забруднення навколишнього середовища: ці речовини не розкладаються природним чином, залишаються в грунті і грунтових водах десятиліттями.

Крім того, певні PFAS пов’язують з ризиком розвитку гіпертонії, раку, захворювань щитовидної залози і вродженими вадами у дітей. Відзначається, що, крім косметики, PFAS можна зустріти в антипригарному посуді, упаковці для фаст-фуду, а також в тканинах зі спеціальним покриттям.