Згідно з новим дослідженням, виноград – не тільки смачні, а й корисні ласощі. Вчені дійшли висновку, що солодкі ягоди можуть допомогти збільшити тривалість життя.

Хоча дослідження, опубліковане в журналі Foods, проводилося на мишах, його автори мають всі підстави вважати, що вражаючих результатів можуть досягти і люди. Доктор Джон Пеццуто, який входив до складу групи, що проводила дослідження з Університету Західної Нової Англії, підрахував, що тривалість життя людини може збільшитися на чотири-п’ять років при регулярному вживанні винограду.

“Що мене надихає в цьому дослідженні та темі, так це те, що буде проведено більше досліджень антиоксидантів та їх ролі в лікуванні та профілактиці захворювань у цілому. У людей з’явиться ще більше причин включати до раціону різноманітні продукти”, – прокоментувала результати дослідження дієтолог Лаура Макдермотт.

За її словами, виноград містить безліч антиоксидантів, включаючи ресвератрол, катехіни, кверцетин та антоціани. У поєднанні зі збалансованою дієтою вони допомагають боротися з вільними радикалами, знижують окислювальний стрес і мають протизапальну дію, пише Eat This, Not That!.

Дієтолог також вказує на користь винограду через наявність фітонутрієнтів. Вони мають протизапальні та антиоксидантні властивості, допомагаючи підтримувати здоров’я клітин та ДНК.