Серпень – найкращий час для заготівлі на зиму з літніх ягід. Так можна зберегти величезну кількість вітамінів та мінеральних речовин, які в них містяться. Ягоди можна заморожувати, розтирати із цукром чи сушити. Біолог Михайло Краснов розповів, що ягоди в основному чудово переживають заморожування.

“Можна також розтирати їх із невеликою кількістю цукру та морозити порційно у вигляді пюре: все одно це будуть живі вітаміни”, – зазначив він. У меншій мірі корисні властивості зберігаються після термічної обробки ягід – у компотах, вареннях, желе. Ще один чудовий спосіб – сушіння.

Чорниця

У цій ягоді високий вміст вітамінів C, K та E, заліза, магнію, цинку, калію та фосфору. Голубика має жарознижувальну, судинозміцнювальну та протизапальну дію. Її можна заморожувати цілком, але краще перетерти з невеликою кількістю цукру та заморозити як пюре.

Вишня

У вишні міститься вітамін Р, кумарин та його похідні. Вона нормалізує згортання крові, знижує ризик тромбозів та зміцнює судини. З вишні виходить смачне та корисне варення у поєднанні зі смородиною та аґрусом.

Аґрус

Ця ягода захищає від серцево-судинних захворювань та покращує пам’ять. У ній містяться вітаміни С та Е, які відповідають за імунітет. Також у агрусі багато клітковини. Його добре заморожувати. Також ягоду можна розмолоти в блендері, додати цукор (чверть об’єму аґрусу) та заморозити.

Ожина

Вона знижує ризик раннього розвитку хвороб Паркінсона та Альцгеймера. Ожину можна заморожувати або варити з неї варення.

Барбарис

У ньому багато вітамінів С, Е та К, каротиноїдів, вуглеводів, органічних кислот, макро- та мікроелементів. Ягоду корисно вживати при хворобах печінки, ревматизмі та запаленні сечового міхура. Найкращий варіант заготівлі барбарису – сушіння.

Чорниця

Ягода корисна для здоров’я сітківки ока та при початкових формах діабету. Чорниця добре зберігається в холодильнику, її можна заморожувати, перетирати з цукром.

Малина

Це знаменитий за рахунок своєї потогінної дії жарознижуючий засіб. Відмінно переносить заморожування, позитивно впливає на стан хворих на діабет другого типу.

Смородина

Її головна цінність – вміст великої кількості вітаміну С. У чорній смородині його більше, ніж у червоній, у червоній – більше, ніж у білій та рожевій. Зі смородини можна варити компоти, робити варення і желе. Можна законсервувати ягоду без цукру.

Морошка

Ягода сприяє профілактиці онкологічних захворювань, це добре сечогінне, допомагає при порушеннях обміну речовин. Найвідоміший спосіб її заготівлі – мочення: її заливають водою, соком, сиропом чи розсолом, закривають кришкою. Готова вона буде за два-три місяці.