Найчастіше на COVID-19 заражаються ті, хто страждає від хронічних захворювань. Також це стосується хворих на рак або діабет. Дослідники з Медичного Університету Чикаго виявили, що не тільки хвороби можуть збільшити ризик заразитися коронавірусом, але і дефіцит вітаміну.

У дослідженні взяли участь 489 пацієнтів, у яких вміст цього вітаміну в організмі вимірювався за рік до тестування на новий коронавірус. Було виявлено, що пацієнти з дефіцитом, швидше за все, матимуть позитивний результат тесту на COVID-19.

Відносний ризик позитивного результату тесту на COVID-19 був в 1,77 рази вище для пацієнтів з ймовірним дефіцитом вітаміну D в порівнянні з пацієнтами, у яких цього вітаміну було достатньо, повідомляє FoxNews.

Дослідження показало, що вітамін D може допомогти зменшити поширення вірусу, враховуючи його здатність впливати на реплікацію вірусних клітин і прискорення їх виведення. Однак дослідники попереджають, що люди з високим рівнем вітаміну D, у яких коронавірус протікає безсимптомно, можуть становити небезпеку для оточуючих. Цей елемент в організмі здатний зменшити симптоми, включаючи кашель, що ускладнює прогнозування поширення.