Очікується, що до 2050 року кількість людей, які живуть з деменцією, зросте з 50 мільйонів до 152 мільйонів. Провідний лікар-дієтолог Великобританії і відзначений нагородами автор книг Мерилін Гленвілл розповіла, 5 факторах ризику хвороби Альцгеймера.

Нездорова дієта

Надзвичайно важливо, щоб ви добре харчувалися, так як ваш розум і тіло дуже тісно пов’язані.

Доктор Гленвілл сказав:

“З досліджень ми знаємо, що дотримання середземноморської дієти призводить до меншої втрати пам’яті та / або проблем з концентрацією уваги. Ми також знаємо, що середземноморська дієта важлива для підтримки здоров’я вашого серця, і це не менш важливо для вашого мозку”.

Недолік сну

Нестача сну збільшує ризик хвороби Альцгеймера, тому пора переконатися, що Ви отримуєте достатньо сну щоночі.

“Бета – амілоїдний білок виводиться під час сну, коли спинномозкова рідина вимиває токсини з організму. Ви повинні намагатися спати від шести до восьми годин ночами”.

Недолік вправ

Фізична активність дуже важлива для здорового функціонування мозку, а також для фізичного стану.

“Дослідники виявили, що у тих, хто був найбільш активним, ризик когнітивного зниження був на 30 відсотків нижче, а кількість вправ мало більше значення, ніж їх інтенсивність. При ходьбі відстань була важливішою, ніж темп”.

Ліки

Інгібітори протонної помпи (ІПП) – це ліки, які допомагають зменшити кислотний рефлюкс, і тепер вважається, що вони збільшують ризик розвитку деменції на 44 відсотки, оскільки підвищують рівень бета-амілоїду в головному мозку.

Дефіцит вітаміну D

Тільки в останні роки лікарі та вчені зрозуміли, наскільки важливо це поживна речовина для загального здоров’я, особливо для здоров’я мозку.

“Дослідження показали, що якщо у вас помірний дефіцит вітаміну D, у вас підвищується ризик хвороби Альцгеймера на 69 відсотків, а у тих, хто страждає його серйозним дефіцитом, ризик зростає до 122 відсотків”.