Що, якби магнітно-резонансна томографія могла визначити, чи буде ефективна програма схуднення? Дослідники з Університету Бен-Гуріона в Негеві (BGU) виявили нейронну підмережу з пов’язаних областей між мозком і базальною частотою електричного струму шлунка, яка корелює з майбутньою втратою ваги на основі патернів зв’язку.

Результати мультидисциплінарної групи BGU, опубліковані в журналі NeuroImage, підтверджують поширену нейронну теорію, згідно з якою люди з підвищеною нервовою реакцією на вигляд і запах їжі постійно переїдають і набирають вагу.

«На наш подив, ми виявили, що, хоча вищі контрольні функції, виміряні з точки зору поведінки, були домінуючими факторами у втраті ваги, це не відбилося на моделях взаємодії мозку», – говорить Гідон Леваков, аспірант, який керував дослідженням з BGU. Відділення мозкових і когнітивних наук. – “Отже, ми виявили, що втрата ваги – це не просто питання сили волі, але насправді вона пов’язана з набагато більш основними візуальними і нюховими сигналами».

Читайте також:  Ці п'ять щоденних звичок допоможуть вам схуднути

Дослідження

Команда оцінила 92 людини під час 18-місячного курсу по зниженню ваги, проведеного професором Айріс Шай з відділу епідеміології BGU. Учасники були відібрані на підставі великої окружності талії, аномального рівня ліпідів в крові і віку.

Перед втручанням учасники пройшли серію сканувань мозку та поведінкових тестів виконавчих функцій. Втрата ваги учасників вимірювалася після шести місяців дієти, при якій, за словами професора Шая, зазвичай досягається максимальна втрата ваги.
“Схоже, що візуальна інформація може бути важливим фактором, що викликає прийом їжі”, – говорить головний дослідник професор Галія Авідан з Департаменту мозку і когнітивних наук і психології BGU. «”Це розумно, враховуючи, що зір є основним почуттям людини».

Читайте також:  Названо ознаки небезпечних ускладнень при ГРВІ