Тіло потребує ряді поживних речовин, в тому числі в клітковині, білку і жирі. Але в деяких формах ці поживні речовини важко засвоюються. Які продукти легкі в засвоєнні і можуть підійти навіть людям з проблемами травлення.

Тости. Тост легше перетравлюється, ніж хліб, так як процес підсмажування розщеплює деякі вуглеводи. При цьому тост може допомогти зменшити нудоту і печію, і тонкі скибочки простого білого тосту без масла можуть бути найкращим варіантом у тих випадках, коли травлення погано реагує на продукти з високим вмістом клітковини.

Білий рис. Рис є хорошим джерелом енергії і білка, але не всі його види легко перетравлюються. Рис з високим вмістом клітковини (бурий рис), може викликати проблеми з травленням, включаючи діарею, здуття живота і гази.

Читайте також:  Рак, який виникає у 50, 60 або 70 років – можна побачити на ногах

Білий рис є набагато більш легким для засвоєння, але вживати його слід без масла і інших джерел жиру, ускладнюють перетравлення.

Банани. Більшість людей добре засвоюють ці фрукти, але слід знати, що чим банан спелее, тим більше що містяться в ньому вуглеводів перетворюється в цукор. Крім того, банани не варто їсти людям з синдромом роздратованого кишечника, у них це може викликати неприємні симптоми у вигляді здуття живота і спазмів.

Яблучне пюре. Фрукти є частиною здорового харчування, багаті поживними речовинами і антиоксидантами. Проте, клітковина у фруктах сприяє проблемам з травленням у багатьох людей.

Читайте також:  Чим такий корисний для організму фруктовий чай: ви здивуєтеся

Приготування їжі допомагає розщеплювати клітковину, полегшуючи її перетравлення. З цієї причини яблучне пюре легше перетравлюється, ніж сире яблуко, причому яблучне пюре також містить корисний пектин, який, наприклад, може допомагати при деяких видах діареї.

Яйця. Варені яйця і нежирний омлет можна їсти навіть людям, які одужують від шлункових інфекцій. У той же час важливо стежити за тим, щоб яйця були як слід приготовані, оскільки в сирому вигляді вони несуть в собі ризик отруєння сальмонелою.

Курятина. Куряче м’ясо є джерелом пісного білка, який допомагає організму відновлюватися, містить ряд мінералів і вітамінів групи В, але при цьому не містить клітковини, що робить його гарним вибором навіть для людей з проблемами травлення.

Читайте також:  Терапевт назвав 3 основні звички, які зберігають здоров'я

Сьомга. Запечена без додавання жиру або масла сьомга-це блюдо, яке дуже легко перетравлюється.

Желатин. Желатин не містить клітковини або олії і легко засвоюється. Лікарні часто подають желатинові десерти після операції: вживання цього продукту допомагає пацієнтам справлятися з зневодненням, а підсолоджений желатин забезпечує енергію.

Джерело: МедікФорум