Згідно з дослідженням вчених з США, відмова від вживання мучного може стати своєрідним способом лікування такого небезпечного захворювання, як екзема (атопічний дерматит), що вражає шкіру.

Фахівці Національного центру біотехнологічної інформації зробили висновок, що пристрасть до страв і продуктів з білого борошна може провокувати розвиток шкірних захворювань – відповідно, відмова від мучного допомагає в боротьбі з ними.

Негативний вплив білого рафінованого борошна на стан шкіри фахівці пов’язують з її сильною обробкою, що позбавляє даний продукт клітковини, вітамінів і мінералів, присутніх в зерні пшениці. Крім того, вона містить глютен, специфічним чином впливає на кишечник, від роботи якого залежить стан імунної системи.

Був проведений експеримент за участю 170 осіб, які страждають екземою. Підвівши його підсумки, вчені постулювали, що правильне харчування цілком може бути «альтернативним способом лікування», допомагаючи значно полегшити стан людини з цим захворюванням навіть без застосування медикаментів.

Екзема або атопічний дерматит викликає свербіж, сухість, тріщини і болючість шкіри – при цьому якихось конкретних препаратів для позбавлення від захворювання не існує.

“При виключенні білого борошна з раціону 49% пацієнтів, які страждають від екземи, помітили поліпшення в стані шкіри”, – розповіли вчені про позитивний ефект відмови від мучного при даному недугу.

Джерело: МедікФорум