Хвороба Альцгеймера є одним з найбільш швидко розвиваються захворювань: за прогнозами вчених, до 2160 року в деяких частинах світу число хворих майже потроїться. На щастя, дослідження американських вчених допомогло знайти смачний спосіб уповільнити початок хвороби.

Робота, опублікована в американському журналі клінічного харчування, яку цитує Міністерство сільського господарства США, говорить, що дієта з високим вмістом флавоноїдів може захистити когнітивні функції. Флавоноїди – це рослинні барвники, відомі своїми антиоксидантними, противірусними та протираковими властивостями. Ці речовини містяться в ягодах, чаї, чорному шоколаді та інших продуктах.

“Хвороба Альцгеймера є серйозною проблемою для громадського здоров’я. Враховуючи відсутність медикаментозного лікування, профілактика хвороби Альцгеймера за допомогою здорового харчування є важливим фактором”, – зазначив Поль Жак, епідеміолог з харчування з The Jean Mayer USDA Human Nutrition Research Center on Aging (HNRCA).

Читайте також:  Стало відомо про динаміку смерті від раку легенів за останні 10 років

Дослідження Жака, в ході якого автори спостерігали за 2809 чоловік протягом майже 20 років, показало, що дієта з високим вмістом фруктів і овочів може уповільнити початок розвитку хвороби. “У людей з найвищим споживанням флавоноїдів ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера більш ніж на 50% нижче, ніж у людей з найнижчим споживанням флавоноїдів. Рослинні продукти, такі як овочі, фрукти, горіхи і насіння, є хорошими джерелами флавоноїдів”, – поділився вчений.

За словами Жака, дієта, багата флавоноїдами, допомагає не тільки при хворобі Альцгеймера і пов’язаної з нею деменцією. Вона також може бути корисна для зниження ризику серцево-судинних захворювань і деяких видів раку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News