Якщо вам виповнилося 60 років і попереду ще багато планів, ось що, на думку експертів, вам слід припинити робити.

Сидячий спосіб життя. Малорухливий спосіб життя лікарі називають однією з найсерйозніших у своїх наслідках помилок, небезпечних для здоров’я і життя. Недолік руху на думку вчених є основним фактором ризику захворювань, які часто виникають у віці після 60 років – недоумства, цукрового діабету, раку, серцевого нападу та інсульту.

Хороша новина в тому, що навіть не дуже значна активність може мати велике значення для вашого здоров’я, і ніколи не пізно починати робити вправи. Таке резюме дослідження, опублікованого на цьому тижні італійськими вченими з Університету Трієста. Згідно з їхніми даними, всього 20 хвилин щоденних вправ від помірної до високої інтенсивності достатньо, щоб відстрочити серцеві захворювання у людей старше 70 років.

Читайте також:  Названо найбільшу небезпеку щоденного прийому невеликих доз пива

Спокійне ставлення до зростаючої ваги. Статистично більше 40% жінок старше 65 років виявляють симптоми ожиріння, і багато в цьому віці вважають, що повнота з роками є неминучим фактором.

Однак збільшення маси тіла підвищує ризик ряду серйозних захворювань, включаючи хвороби серця, гіпертонію, діабет, рак, деменцію. Якщо ви не звертаєте уваги, кілограми можуть повзти вгору. Фахівці рекомендують регулярно займатися спортом і дотримуватися здорового раціону, щоб підтримувати нормальну вагу.

Соціальна ізоляція. Багато людей з віком перестають підтримувати соціальні контакти, і це також є помилкою. За даними декількох досліджень, самотність напружує організм і послаблює імунну систему, оскільки сприяє інертності мозку, позбавляючи його необхідності виконувати деякі завдання, а також сприяє появі нездорових звичок. Життя за принципом соціальної відособленості збільшує ризик серйозних захворювань, включаючи хвороби серця і деменцію.

Читайте також:  Які гормони виробляються в організмі під час закоханості?

Зловживання алкоголем. Пияцтво серед людей вікової групи 60 + процвітає, особливо до нього тяжіють жінки. Тим часом, вчені попереджають, що організм літніх людей більш чутливий до алкоголю: випите спиртне довше розщеплюється, стан сп’яніння довше тримається, що робить ризик нещасних випадків або падінь більш вагомим.

Токсичний вплив алкоголю у літніх посилюється віковими змінами, що відбуваються в головному мозку. Як наслідок, швидше розвиваються психоорганічні захворювання. Крім того, алкоголізація значно збільшує схильність цирозу печінки і її раку, а також раку інших органів (наприклад, травного тракту, передміхурової залози).