Гарбуз – один з найкорисніших осінніх овочів. Всі їстівні види гарбуза багаті вітамінами А і С і містять омега-3 жирні кислоти. Однак деякі різновиди гарбуза особливо корисні. Їх регулярне вживання в їжу може допомогти організму відразу за кількома напрямками.

Дієтологи рекомендують звернути увагу на мускатний гарбуз, повідомляє MSN. Вона сприяє здоровому травленню завдяки великому вмісту клітковини. Американський дієтолог доктор Шеннон Лейнінгер пояснює: в одній склянці порізаного кубиками гарбуза міститься чверть денної норми клітковини.

Високий вміст клітковини допомагає гарбузі регулювати рівень цукру в крові, сповільнюючи його всмоктування з їжі. Це дає можливість запобігти розвитку діабету, пояснює Лейнінгер. Мускатний гарбуз також багата бета-каротином, який в організмі перетворюється на вітамін А.ця речовина дуже важливо для здоров’я очей. Воно допомагає запобігти курячу сліпоту, сухість очей і навіть потенційну дегенерацію жовтої плями, а також захищає рогівку.

Одна чашка мускатного гарбуза містить 41% рекомендованої добової норми вітаміну C. Ця речовина збільшує виробництво білих кров’яних тілець, які відповідальні за знищення вірусів і бактерій. Вітамін А теж корисний для підтримки імунітету, нагадує дієтолог.

У гарбузі міститься більше калію, ніж навіть в бананах. Цей мікроелемент допомагає вимивати з організму надлишки одержуваного з сіллю натрію, що знижує артеріальний тиск. Каротиноїди, що містяться в гарбузі, зміцнюють серцево-судинну систему. Також гарбуз багатий марганцем, необхідним для здоров’я кісток.