Канадські дослідники з Університету Макгілла виявили: поєднання пробіотиків з рослинними добавками сприяє збільшенню тривалості життя. Дієта на основі пробіотиків може стати ключем до людського довголіття, вважають автори експерименту.

За даними EurekaAlert, наукові фахівці в області біоінженерії експериментували на плодових мушках. Перевівши мушок на раціон з симбіотика, що поєднує в собі пробіотик і поліфенол, і рослинної добавки трифали, вчені продовжили їм життя до 66 днів, що на 26 днів довше, ніж зазвичай у цих комах. Автори дослідження відзначили, що у плодових мушок і ссавців біохімічні реакції збігаються на 70 відсотків, – це дає можливість припустити, що ефект продовження життя можна досягти і в відношенні людини.

«Пробіотики істотно змінюють архітектуру мікробіоти кишечника не тільки за складом, але і в тому, що стосується метаболізму продуктів, які ми їмо», – заявив у зв’язку з цим керівник проекту професор Сатия Пракаш.

У свою чергу дослідники російського Сколтеха і Медичної школи Гарварду днями представили нове свідчення того, що голод може уповільнювати старіння і продовжувати життя – це підтвердилося під час дослідів на мишах. У гризунів, яких тримали на низькокалорійній дієті, істотно гальмувалися зміни, що відбуваються в ДНК по мірі віку і впливають на багато негативні фізіологічні процеси старості.

Джерело: МедікФорум