Вчені Китайського університету Гонконгу вирішили з’ясувати, чи допомагає вживання рекомендованої ВООЗ кількості овочів і фруктів (це кілька плодів у день) нівелювати ризик розвитку слабоумства. В результаті дослідники дійсно виявили зв’язок між присутністю в раціоні рослинних продуктів і ризиком слабоумства.

Протягом шести років наукові фахівці вивчали показники здоров’я і харчування 17 тис. людей старшого віку, з яких ніхто до початку дослідження не страждав слабоумством. Аналіз даних на момент закінчення спостережень дозволив вченим зробити висновок про те, що для запобігання хвороби Альцгеймера слід щодня з’їдати мінімум три овоча і два фрукта.

«У людей, які щодня вживали три порції овочів і дві порції фруктів, слабоумство розвивалося рідше ніж у тих, хто вживав їх значно менше. У тих, хто з’їдав не три, а шість порцій овочів в день, недуга розвивався ще рідше», – повідомили автори роботи.

Читайте також:  Алкоголь збільшує ризик інсульту вдвічі протягом 1 години - від пива до горілки

Як вважають вчені, істотний зміст вітамінів В і Е, а також інші речовин з антиоксидантним та протизапальним ефектом у фруктах і овочах дозволяє запобігти пошкодження клітин, яке відбувається в організмі в результаті спільного окислення в міру віку людини. Слабоумство вони оцінюють як наслідок такого окисного стресу.

Джерело: МедікФорум