Вчені оприлюднили основні причини емоційного вигорання на робочому місці і назвали симптоми цього стану. Прийнявши це до уваги, можна уникнути багатьох помилок і зберегти здоров’я, перетворивши свою трудову діяльність з «непосильної ноші» в задоволення.

Першою в списку причин професійного вигорання фахівці поставили роботу на знос. В даному випадку людина вирішує трудові завдання не протягом кількох продуктивних годин, а на протязі всього дня. Більш за все це відноситься до представників творчих видів діяльності.

Другою помилкою є відмова від невеликих перерв, які допомагають відновити мозок і запобігти його виснаженню. Експерти рекомендують пам’ятати і про відпустку, під час якого слід повністю викреслити з пам’яті роботу і вдатися повноцінному відновленню сил.

Важливим є і 20-хвилинний сон в обідній час. Працювати ж ночами вчені не радять, так як в цей час організм повинен відпочивати, а ігнорування власних біоритмів завдасть значної шкоди здоров’ю.

Харчування також значимо в питанні працездатності. Слід виключити з раціону фаст-фуди, а перекуси повинні складатися з рослинної їжі.

Ознаки професійного вигорання наступні:

– хронічна втома, відчуття пригніченості, низька працездатність, збільшення дрібних помилок, погіршення мислення і концентрації, забудькуватість;

– набір / втрата ваги, надмірне потовиділення, утруднене дихання, порушення травлення;

– песимістичні настрої, байдужість, апатія, агресивність, тривожність, відчуття провини, зниження самооцінки, почуття самотності;

– відсутність апетиту, часті травмування, тяга до алкоголю / тютюну, зниження інтересу до роботи і дозвілля, небажання спілкуватися.