Вчені з США встановили, в який час вдень можна дозволити собі трохи поспати. Така звичка пов’язана з великим оздоровчим потенціалом, переконані лікарі.

Дослідники, що представляють медичну школу Кеку при Університеті Південної Каліфорнії заявили, що ідеальним часом для сну днем є не надто тривалий період після 15 години. Якщо подрімати протягом 20-30 хвилин після 3 годин дня, це допоможе значно поліпшити самопочуття, переконані американські медики.

Також нетривалий сон в цей час дня сприятливо позначається на якості мозкових функцій, допомагає бути активним у другій половині дня і не відчувати проблем з засипаням в найближчу ніч.

Читайте також:  Запах чистого тіла відлякує комах

«Нетривала дрімота близько 15.00 оптимально підходить для підзарядки самопочуття і працездатності. Все одно через природний спад циркадного ритму багато хто починає відчувати сонливість і втрачає пильність», – зазначили автори.

Спати довше в цей час доби експерти не радять, оскільки тривалий сон вдень може перейти в глибоку фазу, і після пробудження людина ще довго не зможе відійти від сновидінь. Вночі при цьому можливе безсоння.

Раніше японськими вченими з Університету Токіо було виявлено, що денний сон тривалістю більше 40 хвилин корелює з високим ризиком розвитку хвороб серця.

Джерело: MedikForum