Пристрасть до газованих напоїв може погано позначитися на стані людського організму, про що повідомили вчені з ізраїльського Університету імені Бен-Гуріона. За словами фахівців, вживання “шипучки” шкодить практично всім внутрішнім органам і системам нашого тіла.

Дослідники проаналізували дані, отримані в декількох країнах світу, пише про цей проект видання Science Alert. В результаті вчені прийшли до висновку про те, що вживання газованих напоїв пригнічує мікрофлору кишечника і у зв’язку з цим надає шкідливий вплив на інші органи. За словами мікробіолога Аріель Кушмаро, такі напої «можуть бути токсичними для кишкових бактерій, і тим самим будуть впливати на нас».

Вчені пов’язують негативну дію газованої води на організм з штучними компонентами, які містяться в ній. Попереднє дослідження співробітників університету бостона в США показало, що регулярне пиття газованої води пов’язане з підвищенням ризику розвитку цукрового діабету, погіршенням стану м’язів, а також зменшенням об’єму головного мозку. При цьому фахівці констатували, що людям, які систематично вживають газовані напої, найчастіше діагностують хворобу Альцгеймера і раннє старече слабоумство.

Раніше ми писали про те, які солодощі можуть впливати на захворювання на рак.