У недавньому дослідженні група вчених вивчила вплив харчових звичок на імунну систему, а також виявила здатність деяких продуктів знижувати ризик захворювання коронавірусом. Представники медицини вивчили дані 38 тис. осіб, грунтуючись на тому, якої дієти вони дотримувалися з 2006 по 2010 рік, а також на результатах тестування на COVID-19.

Дослідники з північно-західного університету в США проаналізували вміст в раціоні у цих людей кави, чаю, обробленого м’яса, червоного м’яса, фруктів і овочів, риби, багатої поліненасиченими жирними кислотами омега-3. Згідно з роботою, опублікованою в MDPI, кава виявилася одним з головних факторів зниження шансів заразитися коронавірусом.

Читайте також:  Підвищений кров'яний тиск зменшить спеціальні вправи, з'ясували вчені

Одну або більше чашок цього напою в день пов’язали приблизно з 10% скороченням ризику захворіти COVID-19. Кофеїн і поліфеноли, які містяться в напої, мають антиоксидантні та протизапальні властивості. Споживання кави, згідно з дослідженням, також знижує ризик тяжкого перебігу інфекції та пневмонії у літніх людей. Відзначається, що в поєднанні з овочами “рівень захисту” від COVID-19 зростає.

До інших факторів зниження ймовірності захворювання коронавірусом дослідники віднесли також споживання чаю і жирної риби. А наявність великої кількості обробленого м’яса (сосиски, ковбаса і т. д) експерти пов’язали з більш високим ризиком зараження.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News