З віком, за словами представників клініки Майо, м’язи стають менш гнучкими, сильними та витривалими. Це може погано позначитися на вашій координації та підтримці рівноваги. Кровоносні судини з часом стають жорсткими, що створює велике навантаження на серце. А ще більше погіршують здоров’я певні звички.

Після 50 років підтримувати тіло здоровим стає ще важче. І ось які помилки впливають на організм у цьому віці особливо сильно.

Вживати дуже багато алкоголю. Ерік Касабурі, засновник та генеральний директор Serotonin Centers, нагадав, що алкоголь у будь-якому випадку шкодить здоров’ю і може призвести до неприємних наслідків для людей похилого віку, пише Eat This, Not That. Національний інститут старіння зазначає, що спиртне може погіршити існуючі проблеми зі здоров’ям та може бути небезпечним при взаємодії з деякими ліками. Ще на літніх людей впливає на алкоголь сильніше, і для цього їм не потрібно пити багато.

Відмовлятися від силових тренувань. Найважливіший вид діяльності для зниження ризику смерті та для підтримки здоров’я в цілому – це нарощування м’язової маси та силові тренування. Ну чи хоча б потрібно підтримувати вже наявну м’язову масу. Силові вправи допоможуть уникнути падінь та переломів стегон.

Отримувати недостатньо клітковини. У літніх людей зростає можливість запорів. Їх можуть спричинити такі продукти, як солодощі, жирне м’ясо, молочні продукти. Міститься багато клітковини у фруктах, овочах, цільнозернових продуктах.

Їсти дуже багато продуктів, що призводять до запалення. Згідно з результатами наукових досліджень, це може прискорити старіння мозку та призвести до розвитку старечого недоумства. У ході іншого дослідження з’ясувалося, що у людей, які дотримувалися протизапальної дієти, був нижчим за ризик появи деменції.

Не виходити з дому та ні з ким не спілкуватися. Центри з контролю та профілактики захворювань зазначають, що соціальна ізоляція та відчуття самотності – це основні ризики для здоров’я населення. І вони можуть підвищити ймовірність розвитку старечого недоумства та інших серйозних проблем зі здоров’ям.