За словами лікаря-дієтолога Тетяни Мещерякової, продукти, що мають багато корисних властивостей, – наприклад, риба – можуть негативно позначитися на стані організму.

Лікар Мещерякова повідомила в інтерв’ю, що одним із корисних продуктів, здатних нашкодити організму, є шпинат. Цей рослинний продукт дає організму важливі вітаміни та мікроелементи, але в той же час у ньому є кислота, яка може зіпсувати самопочуття в тих випадках, коли є порушення пуринових основ.

«Вживання шпинату призвести до подагри, каменів у нирках, запальних захворювань суглобів», – попередила Мещерякова.

Також їсти шпинат небезпечно, якщо є хронічні проблеми з ШКТ. Чим це загрожує: можуть загострюватись симптоми гастриту, виразки шлунка.

Ще один корисний продукт, здатний шкодити організму – м’ясо. Завдяки його вживанню ми отримуємо білок і цінні амінокислоти, залізо, калій, магній, вітаміни групи В. Однак при проблемах із суглобами їсти м’ясо потрібно вкрай обережно.

«Регулярне споживання червоного м’яса загрожує порушеннями в мінеральному та жировому обміні. Людям із запальними захворюваннями суглобів та подагрою потрібно повністю виключити яловичину з раціону», – поділилася рекомендацією фахівець.

Здоровим людям, уточнила Мещерякова, треба з’їдати не більше 500 г яловичини на тиждень.

Також лікар-дієтолог прокоментувала можливі ризики, пов’язані із вживанням риби. Експерт розповіла, що риба, яка плаває у забруднених водах, накопичує в собі ртуть, свинець. Отруєння металами загрожує людському організму виникненням тяжких порушень, що торкаються його системи (наприклад, нервову, ендокринну).

“Особливо це стосується таких видів риби, як макрель, тунець, пангасіус, марлін”, – перерахувала медик.