Вчені підтверджують, що якщо щодня по півгодини займатися спортом, можна знизити ризик розвитку онкологічних захворювань. Та й загалом у людей, які регулярно виділяють час для тренувань, змінюється склад крові. І особливо ефективними в цьому плані є кілька видів спорту.

Для виконання фізичних вправ так само, як для зростання ракових пухлин, потрібна енергія. І якщо вона йде на спорт, то пухлини не буде чим харчуватися. Крім того, як зазначається в дослідженні, опублікованому в Американському журналі досліджень раку, після тренування знижуються показники ліпідів та глюкози, через які ракові клітини зростають.

Незалежно від статі та віку фізична активність також знижує ризик передчасної смерті. Так навіть завдяки звичайній ходьбі можна знизити цю ймовірність на 9%.

Тому звичку до занять спортом варто виробляти ще замолоду.

Найефективнішим видом спорту, який захищає від раку, вважається бадмінтон. Високу ефективність показують інші види спорту, де потрібні ракетки: настільний теніс, звичайний теніс тощо.

На другому місці за ефективністю стоїть плавання (знижує ймовірність ранньої смерті на 28%) та аеробіка (знижує ризик на 27%).

Що ж до власне бадмінтону, то він дає безліч переваг для здоров’я. Це і зменшення болю в шиї і плечах, і захист від короткозорості, і зменшення болючих відчуттів в очах, і зниження стресу, і підвищення відчуття щастя, і зміцнення імунної системи.