Високий рівень холестерину зазвичай не проявляється яскраво вираженими симптомами, але дуже важливо виявити це небезпечний стан якомога раніше. Це допоможе запобігти серйозним ускладненням, таким як серцеві проблеми та інсульт.

Зазвичай підвищений рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) є результатом поєднання нездорового способу життя, зокрема, надмірного вживання жирної їжі, недостатньої фізичної активності і шкідливих звичок. Експерти розповіли про три перші ознаки, які можуть вказати на підвищення цього важливого показника здоров’я.

Загострення хронічних захворювань

Є деякі стани, при яких рівень холестерину підвищується як свого роду побічний ефект, вважає кардіолог, завідувач кафедри профілактичної медицини Північно-Західного університету Дональд Ллойд-Джонс. Так, рівень може несподівано підвищитися у людей з діабетом, захворюваннями нирок, порушеннями в роботі щитовидної залози. Також можливий зв’язок з хронічними запальними захворюваннями, наприклад вовчаком, ревматоїдним артритом і псоріазом.

Біль у грудях і задишка

Такі відчуття-потенційне попередження про звуження або закупорці артерії через високий рівень холестерину, розповів професор медицини Юджин Янг, директор спеціалізованого центру профілактики серцево-судинних захворювань Американського коледжу кардіологів. Біль може поширюватися на ліву руку, шию, щелепу, спину.

Прояви на обличчі і шкірі

Коли в кровотоці циркулює занадто багато холестерину ЛПНЩ, ознаки можуть проявитися на обличчі. На думку доктора Ллойд-Джонса, про це сигналізують ксантоми, а також роговичная дуга.