Градусники, батарейки, лампи, побутова хімія і косметика присутні в побуті мільйонів людей. Експерти попереджають: багато предметів домашнього вжитку можуть негативно впливати на роботу щитовидної залози.

Не тільки спосіб життя і харчування здатні стати причиною збою в нормально функціонуючій щитовидці. Токсини, що виділяються деякими побутовими предметами, також здатні порушувати адекватне вироблення гормонів щитовидної залозою.

Зокрема, було виявлено, що триклозан, що міститься в антибактеріальній побутовій хімії, миючих і гігієнічних засобах, заважає правильному виробленню гормонів (естрогену, тестостерону) щитовидною залозою і уповільнює обмін речовин.

Також на щитовидку можуть погано впливати пластикові вироби – в першу чергу так діють компоненти пластику фталати. Ці речовини містяться практично в будь-якому пластичному матеріалі, від пляшок до лаку для нігтів. Хочете мати здорову щитовидку, подбайте про те, щоб у вашому побуті було як можна менше пластику – особливо такого, який контактує з їжею.

Прилади та пристрої, в яких містяться свинець і ртуть, також небезпечні для щитовидної залози. Термометри старого зразка, батарейки, люмінесцентні лампи можуть виділяти важкі метали, під впливом яких в щитовидній залозі можуть виникати серйозні порушення.

Антипригарний посуд містить сполуки перфтороктанової кислоти (ПФОК), яка використовується при виробництві тефлонові покриттів, упаковки для продуктів харчування та інших предметів побуту. Дана хімічна речовина робить негативний вплив на щитовидну залозу, це теж підтвердили дослідження.

Джерело: МедікФорум