Дослідження арабських вчених з Медичного коледжу Вейл Корнелл (Катар) показало, що лікування діабету 2 типу може бути успішним без використання ліків – найефективнішим способом такої терапії є симбіоз регулярних фізичних вправ і низькокалорійного раціону.

Детально про проект за участю людей віком від 18 до 50 років пише журнал The Lancet Diabetes & Endocrinology. Експеримент проводився з групою з 158 осіб, які хворіли на цукровий діабет другого типу не більше трьох років.

За завданням вчених випробовувані повинні були дотримуватися низькокалорійного харчування, здійснювати щодня по 10 тисяч кроків і не менше 150 хвилин на тиждень займатися фізичними вправами. В результаті було визначено, що така комбінація є дуже ефективним способом лікування діабету 2 типу без ліків. Через рік після початку дослідження з’ясувалося, учасники, які дотримувалися низькокалорійний раціон і регулярно робили зарядку, в середньому скинули 12 кілограмів. За рік 61 відсоток учасників досягли ремісії, цей результат журнал називає “вражаючим”.

Читайте також:  Чому здорове харчування може зашкодити здоров'ю: пояснює дієтолог

Автори дослідження припускають, що успіх експерименту може бути визначений молодістю випробовуваних (їх середній вік становив 42 роки). Але також є думка, що використаний ними спосіб лікування діабету ефективний для полегшення його наслідків в будь-якому віці.

Показово, що схожі випробування, які проводилися вченими Великобританії в 2014-2017 роках також продемонстрували: контроль калорій і виконання вправ дозволяють виліковувати людей від діабету 2 типу. Тоді середній вік випробовуваних становив 52 роки, ремісії домоглися 46 відсотків учасників.

Вчені резюмують: чим раніше при діабеті перейти до здорового способу життя, тим значнішим буде терапевтичний ефект.