Вода займає дві третини поверхні нашої планети і людям ще тільки належить познайомитися з усіма її таємницями. Однак, вже відомо досить багато, а також є безліч міфів, що стосуються властивостей води.

В останні роки всі говорять, що людині в день потрібно випивати 2,5 літра води. Є навіть спеціальні програми, які допомагають рахувати, скільки рідини випито. Але вчені впевнені, що насправді немає чіткої норми, яку можна застосувати до всіх. Кількість вживаної рідини індивідуально, а найкращим маркером того, що організму потрібна вода, є спрага.

Також фахівці відзначають, що сильно переоцінена користь води з лимоном. Насправді в такій воді незначна кількість вітамінів. Ще один міф, пов’язаний з водою в тому, що через випиту на ніч рідину будуть набряки. Але це вірно тільки для людей з важкими порушеннями – у інших набряки пов’язані не з водою, а з вживанням солі або продуктів, що затримують рідину.

Чули, що людина на 70% складається з води? Це теж не зовсім правда. У людей середнього і молодого віку вміст води в організмі дійсно на рівні цього показника, а у літніх – падає до 50%.

Сама по собі вода не володіє ніякими цілющими властивостями і може врятувати хіба що від зневоднення. Є дослідження, які вивчають різні молекулярні структури води і їх вплив на клітини організму, але поки ніяких висновків про те, що вода може лікувати. Але солі, розчинені у воді, дійсно можуть надавати ті чи інші ефекти, наприклад, насичувати організм кальцієм для міцних кісток або калієм – для хорошої роботи серця і нервової системи.