Активне споживання продуктів з високим рівнем клітковини і натуральних йогуртів пов’язано з низьким ризиком розвитку раку легенів. Це змогли встановити дослідники з США, повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

Про те, що регулярна присутність в меню людини продуктів з клітковиною і йогурту служить захистом від розвитку раку легенів, заявили вчені Медичного центру Університету Вандербільта.

«Захисний ефект може бути пов’язаний з наявністю в цих продуктах пребіотиків. Ці речовини не засвоюються організмом, проте ефективно стимулюють ріст корисної мікрофлори в кишечнику», – констатували фахівці.

У проведеному ними дослідженні були проаналізовані дані 1,4 мільйона дорослих людей. Випробовувані були поділені на кілька груп в залежності від кількості вживаних ними клітковини і йогурту. У результаті аналіз виявив закономірність: у людей, які вживали багато йогурту і харчових волокон, ризик розвитку раку легенів був зменшений на 33% порівняно з тими, хто не їв даних продуктів або ж їв тільки в дуже невеликій кількості.

Читайте також:  Вчені пояснили, кого вважати розумним

Автори дослідження відзначають, що ризик захворювання на рак легенів завдяки клітковині і йогуртам спостерігався як серед курців, включаючи колишніх, так і серед некурців.

Особлива підступність раку легенів полягає в тому, що довгий час, розвиваючись, він не викликає у людини особливих змін і неприємних відчуттів. Тому він у багатьох випадках захворювання виявляється пізно, що, в свою чергу, є причиною низької імовірності одужання.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News